Cili ėshtė mė i mirė, Kaka apo Ronaldo?

Shko poshtė

Cili ėshtė mė i mirė, Kaka apo Ronaldo?

Mesazh  admin prej Wed Apr 02, 2008 12:52 pm

Pas pyetjes se cili ishte mė i mirė Pele apo Maradona - po ju sjellim njė krahasim nė mes tė dy lojtarėve, tė cilėt sot janė aktiv nė futboll. Si nė mediat botėrore, ashtu nė mesin e lexuesve tė Telegrafit, ka njė ndarje tė madhe rreth pyetjes se cili ėshtė mė i mirė, Kaka apo Cristiano Ronaldo?!
Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro dhe Ricardo Izecson dos Santos Leite janė emrat pėrkatės tė lojtarėve, tė cilėt pėr adhuruesit njihet vetėm si Ronaldo dhe Kaka.

Dyshja ka qenė subjekt i njė prej polemikave mė tė mėdha qė sė fundi diskutohet nė mesin e adhuruesve tė futbollit. Njėri prej tyre merr votat e FIFAs, UEFAs, Peles dhe shumicės sė gazetarėve evropian tė futbollit. Tjetri mbetet fuqimisht numri njė nga shumica e adhuruesve tė futbollit, por megjithatė pa trofe personal dhe vetėm me duartrokitjet e publikut.

Nėse bazohemi nė formėn e kėtij sezoni, ėshtė vėshtirė tė jesh kundėr Ronaldos. Nė Serie A, Kaka ka ngecur duke dhėnė pėrshtypje tė lodhjes dhe duke mos arritur ta menaxhojė si duhet ritmin me tė cilin ai identifikohet si talent i gjeneratės sė re. Kėtė sezon, shumė pak i ėshtė afruar standardeve tė tij.

Ronaldo, nė anėn tjetėr, ka qenė i shkėlqyeshėm nė Premierligė. Duke shfrytėzuar lėvizjet e shpejta dhe disa dinakėri nganjėherė tė tepruara, portugezi ka qenė tmerrues pėr ēdo mbrojtės dhe portier nė ligė.

Shpejtėsia, forma e mirė, gjuajtjet e lira dhe syri ‘i lindur’ pėr gola, e kanė bėrė atė tė tejkalojė qysh tash shifrėn e golave tė sezonit tė kaluar, duke u ngritur nė vendin e parė. Ai ka gjetur 27 herė portėn, nė po aq ndeshje pėr Manchester Unitedin, qė nuk ėshtė shumė keq pėr njė lojtar, i cili luan nė mesfushė. Gatishmėria e tij pėr tė sulmuar ėshtė e pamėshirshme.

admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 64
Join date : 30/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://gjeni-security.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi