Milan do tė largojė tetė lojtarė nė fund tė sezonit?

Shko poshtė

Milan do tė largojė tetė lojtarė nė fund tė sezonit?

Mesazh  admin prej Wed Apr 02, 2008 12:45 pm

Milan do tė fillojė revolucionin nė skuadėr, duke i lejuar tetė lojtarė tė largohen nė fund tė sezonit, ka bėrė tė ditur Gazzetta dello Sport. I pari qė do tė largohet, do tė jetė legjenda Paolo Maldini, i cili do tė pensionohet 23 vite e gjysmė pas debutimit me kėtė klub, nė janarin e vitit 1985.
Ronaldo po ashtu do tė largohet, pasi qė gjatė verės skadon kontrata e tij dhe udhėheqja e Milanit refuzon t’i ofrojė njė ripėrtėritje tė saj, pas problemeve tė vazhdueshme me lėndimet qė e kanė lejuar brazilianin tė luajė vetėm njė herė gjatė kėtij sezoni.

Tifozėt e klubit do tė ishin tė gėzuar qė tė largohet edhe portieri i lėshimeve, Nelson Dida. Sidoqoftė, mungesa e njė alternative tjetėr do ta detyrojė klubin ta vazhdojė qėndrimin e tij deri nė qershor, kur ai do tė zėvendėsohet, sipas tė gjitha gjasave, nga portieri i Fiorentinės, Sebastien Frey.

Edhe njė numėr i mbrojtėsve veteranė po ashtu pritet tė lėshojnė klubin. 37-vjeēari Cafu, nėnshkroi vazhdim njėvjeēar tė kontratės gjatė verės, sidoqoftė ky me siguri do tė jetė edhe rinovimi i fundit. Edhe njė brazilian, Serginho, i cili mbush 37 vjet nė qershor, do tė largohet pas nėntė vitesh tė kaluara nė klub, megjithėse ende dėshmon se ka ritmin pėr tė luajtur.

Mbrojtėsi i majtė Giuseppe Favalli ka kontratė me kampionin evropian deri nė vitin 2009, por ai tashmė ėshtė tepricė pėr nevojat e klubit dhe mbase vėshtirė se do tė shohė kontratėn e tij tė plotėsohet nė tėrėsi.

Mbrojtėsi kroat, Dario Simic, i cili pritet tė huazohet tek Lazio pėr pjesėn e mbetur tė sezonit, po ashtu do t’i shitet klubit, i cili do t’i ofrojė atij vend nė formacionin e parė.

Dhe sė fundi, edhe francezi Yoann Gourcuff, lojtari qė etiketohej nga disa si Zinedine Zidane i ri, i ėshtė thėnė nga trajneri Carlo Ancelotti se nuk ka tė ardhme me rosonerėt.

admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 64
Join date : 30/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://gjeni-security.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi