Zidan Mund ti kthehet serisht futbollit

Shko poshtė

Zidan Mund ti kthehet serisht futbollit

Mesazh  admin prej Wed Apr 02, 2008 12:59 pm

Zinedine Zidane nė njė intervistė tė fundit, ka thėnė se kartoni i kuq nė finalen e Kupės Botėrore 2006, duhet tė jetė njėherė e pėrgjithmonė e kaluar, ndėrsa ka hedhur dritė edhe mbi rikthimin e tij nė futboll.
Gjatė njė interviste pėr L’Equipe, Zidane ka thėnė se goditja me kokė ndaj Marco Materazzit, qė e dėrgoi atė jashtė gjatė ndeshjes pėrballė Italisė, nuk ka qenė mėnyra me tė cilėn ai kishte dėshiruar tė largohet nga futbolli.

“Dėshiroja tė largohem nga futbolli nė njė mėnyrė tjetėr. Por tashmė ėshtė e pėrfunduar. Ėshtė mirė tė flitet pėr tė nė njė debat tė afėrt, njėherė dhe pėrgjithmonė. Megjithatė, do ta mbart me vete gjatė gjithė jetės”, ka thėnė Zizou.

Por, mė shumė se pėr t’iu pėrkushtuar tė kaluarės, Zidanė thotė se ėshtė i prirė tė shohė nė drejtim tė sė ardhmes, rreth mundėsisė sė rikthimit nė futboll.

“Tė largohesha nga futbolli pėr njė pushim, ishte vėrtetė kėnaqėsi nė fillim”, ka thėnė ai. “Por pėrfundimisht ka filluar tė ndjehet se diēka mungon. Jam i joshur t’i rikthehem futbollit. Por, nuk mund t’ju them tash se nė ēfarė mėnyre”.

admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 64
Join date : 30/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://gjeni-security.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi