ngritja e ronaldinhos

Shko poshtė

ngritja e ronaldinhos

Mesazh  admin prej Wed Apr 02, 2008 11:22 am

Trajneri i Barcelonės, Frank Rijkaard, beson se Ronaldinho ende ėshtė lojtar numėr njė nė skuadrėn e tij, ndėrsa pėr Lionel Messi mendon ėshtė ende shumė i ri pėr t’i dhėnė njė respekt tė tillė. “Messi ėshtė talent fenomenal, por ende nuk mund tė krahasohet me Maradonėn. Shpresoj se mund tė jetė po aq i mirė sa Maradona njė ditė, por besoj se ėshtė herėt ta krahasojmė, pasi qė Maradona ka bėrė gjithēka. Ai po ashtu ka filluar shumė i ri, por tashmė ka pėrfunduar, derisa Messi ėshtė ende i ri dhe ka njė rrugė tė gjatė”, ka thėnė Rijkaard.

Rijkaard po ashtu mendon se Ronaldinho ėshtė numėr njė nė ekipin e tij dhe se Messi gjithmonė merr shembull nga ai.

“Kur tė shėrohet ai do tė jetė sėrish njė prej mė tė mirėve. Ai ka nevojė pėr mė shumė minuta qė ta rikthejė ritmin e tij. Pres tė rikuperohet, por nuk mund ta shoh tė ardhmen dhe e gjitha varet nga shumė faktorė si dhe nga vetė lojtari”, ka pėrfunduar Rijkaard.

admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 64
Join date : 30/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://gjeni-security.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi